wtorek, 24 lutego 2015

Moje programy do obróbki foto

Cześć!
Jak Wam mija dzień? Ja się dzisiaj opamiętałam, że trzeba w końcu zacząć robić zadania domowe i wszelkie referaty. Tym bardziej, że od poniedziałku zaczynają mi się także kartkówki i sprawdziany. Nie mówiąc już o lekturze, którą miałam przeczytać, ale zamiast tego wolę się zagłębiać w kolejnym rozdziale "50 Twarzy Greya" E.L James... 
Dzisiaj przedstawię Wam programy w których przerabiam swoje zdjęcia, i zazwyczaj lądują na tym właśnie blogu. Są to wg. mnie jedne z najlepszych programów do takiej amatorskiej przeróbki zdjęć. Oczywiście nie mówię o różnych wersjach Photoshopa, bo co prawda współpracowałam w tym programem, ale jest dość skomplikowany i wymaga poświęcenia dużej ilości godzin. Nie przedłużając... Moim pierwszym programem jest, którego używam prawie od początku mojego blogowania jest PhotoScape.  Można powiedzieć, że tyle lat już z nim pracuje, że znam go praktycznie podstaw. Jest to naprawdę bardzo dobry program to takiej podstawowej obróbki zdjęć, czy na przykład do łączenia zdjęć. Pewnie większość osób zna, ten program, ale gdyby on tylko obił się komuś o uszy to polecam go wypróbować.


Kolejnym programem, którego używam jest popularny Gimp 2.  Ten ma już o wiele większy zakres przeróbki... Ma więcej opcji, i jest bardziej nawet wydajniejszy, ale też wymaga czasami większego poświęcenia czasu. Np. w Gimpie 2 można zmienić kolor oczu, a w PhotoScape już tego nie ma.


I chyba ostatnim takim programem, którego używam jest Fotor. Znalazłam go dopiero niedawno, więc jeszcze nie do końca znam wszystkie jego opcje, ale muszę przyznać, że przypadł mi bardzo do gustu. Ma wiele różnych filtrów, które są nakładane na zdjęcia, co jest jego dużym plusem. Oczywiście posiada dużo różnych opcji i można w nim zrobić także kolaż. Zauważyłam, że akurat ten program nie jest tak znany jak dwa wyżej, ale jest także godny polecenia.


To a właśnie takie moje TOP 3 programy do przerabiania zdjęć. Mam nadzieję, że jeśli ktoś jakiegoś nie sprawdził, to go wypróbuje :) A po za tymi, w jakich programach bawicie się zdjęciami?

Do następnego,
~Ave, Polly.

4 komentarze:

 1. Znam wszystkie trzy, a mam i używam te dwa pierwsze ^^
  Pozdrawiam ;*

  ♡MiśkaGrabowska_Official♡

  OdpowiedzUsuń
 2. znałąm jedynie gimpa i nie za bardzo go lubie. Musze wypróbować te pozostałe

  OdpowiedzUsuń
 3. Photoscape używam od bardzo dawna,bardzo go lubię ;) Gimpa po prost nie potrafię ogarnąć...
  :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja nie znam ,ani jednego...ale post fajny. napewno wypróbuje :) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz!